Godziny otwarcia w Gwoźdzcu

Poniedziałek

Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
12:00 - 16:00 12:00 - 16:00 12:00 - 16:00 12:00 - 16:00 12:00 - 16:00 --

Podsumowanie inicjatywy "Biblioteka źródłem inspiracji"

Podsumowanie inicjatywy

Głównym celem inicjatywy było rozbudzenie zainteresowań dzieci i młodzieży szeroko rozumianą kulturą i sztuką oraz zagospodarowanie czasu wolnego poprzez organizację zajęć promujących czytelnictwo i kształtowanie nawyku czytania już od najmłodszych lat. Cykliczne zajęcia miały na celu stworzenie bogatego wachlarzu różnego rodzaju form kulturalnych i edukacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz ichCzytaj więcej

Odwiedziny uczniów z PSP w Gwoźdźcu

Odwiedziny uczniów z PSP w Gwoźdźcu

W czwartkowe przedpołudnie 19 października Bibliotekę i Dom Kultury w Gwoźdźcu odwiedziły przedszkolaki i klasa 1 z PSP w Gwoźdźcu. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak wygląda praca w bibliotece i przybić pieczątkę ma nowo zakupionych książkach, co sprawiło im mnóstwo frajdy, gdyż mogli poczuć się prawie jak pracownik biblioteki. Nie zabrakło też głośnego czytania, gdzie poznali przygody pajączka Kędziora, który zastanawiał się dlaczego ludzie nie lubią i boją się pająków.

Czytaj więcej

Dzień Głośnego Czytania w Gwoźdźcu

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który powstał z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Z tej okazji w bibliotekach w całej Polsce odbywa się czytanie połączone z zajęciami literackimi dla najmłodszych. W wydarzeniach wzięła udział m.in. Biblioteka Publiczna w Gwoźdźcu.

Czytaj więcej

Zaproszenie do wspólnego czytania

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej