Godziny otwarcia w Gwoźdzcu

Poniedziałek

Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
12:00 - 16:00 12:00 - 16:00 12:00 - 16:00 12:00 - 16:00 12:00 - 16:00 --

Sposób na nudę – piątki z planszówkami

b_200_150_16777215_00___images_Przyszow_2012_gry.jpg

Czy można już mówić o modzie na gry planszowe? Zdecydowanie tak! Grono miłośników planszówek powiększa się w błyskawicznym tempie. Biblioteka Publiczna w Gwoźdźcu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich czytelników i wzbogaca swoją ofertę kulturalną o gry planszowe.

Dla najmłodszych oferuje: układankę „Buziaki Śmieszaki” oraz „Domino – obrazkowe i klasyczne”. Nie są one skomplikowane, ale pozwalają ćwiczyć takie umiejętności jak skupienie, refleks i pamięć. Dla nieco starszych wybór jest o wiele większy pojawiają się klasyczne gry planszowe, gry edukacyjne oraz gry jednoosobowe. „Bezpieczna Droga” to gra planszowa wprowadzająca w poznanie tajników drogowych. W zabawny i intrygujący sposób pozwala dzieciom zapoznać się z zasadami ruchu drogowego. Mówi o niebezpiecznych zabawach i zagrożeniach. „Wodne przygody” gra w której będziemy poruszać się po planszy rzucając kością, a dodatkowo będziemy wykonywać zadania wskazane przez Rekina. Czasem uczestnik straci trochę czasu, a czasem Rekin pomoże. Nie można zapomnieć również o grach edukacyjnych, dzięki którym dzieci poznają otaczający je świat. Dobrym przykładem jest „Pamięć dźwiękowa” to gra dydaktyczna, która wprowadza jej uczestników w świat dźwięku. Jej celem jest nauka uważnego słuchania, koncentrowania się na sygnałach dźwiękowych oraz ich identyfikowanie i różnicowanie. Uczy również zapamiętywania i szybkiego kojarzenia dźwięków. Pozycjami obowiązkowymi są: „Chińczyk” ,„Warcaby” czy „Scrabble”.

Biblioteka przestaje już być postrzegana wyłącznie poprzez pryzmat półek z książkami. Dziś jest to miejsce spotkań, wspólnego czytania, przedstawień, aktywnego spędzania czasu, a także edukacji poprzez sieć internetową.

Przyjdź i graj z przyjaciółmi !