Godziny otwarcia w Bojanowie

Poniedziałek

Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
10:00 - 17:00 10:00 - 17:00 10:00 - 17:00 10:00 - 17:00 10:00 - 17:00 10:00 - 15:00

Wierszem, prozą i pisenką przez historię

Wierszem, prozą i pisenką przez historię

„...Jesteśmy Polką i Polakiem,

dziewczynką fajną i chłopakiem.

Kochamy Polskę z całych sił,

chcemy byś również kochał ją i ty...”

Słowa piosenki „Jestem Polakiem” rozbrzmiewały w murach Gminnej Biblioteki Publicznej w Bojanowie, śpiewane przez dzieci, w środę siódmego listopada. WCzytaj więcej

Narodowe Czytanie Przedwiośnia w Bojanowie

Narodowe Czytanie Przedwiośnia w Bojanowie

W sobotę, ósmego września w bojanowskiej bibliotece odbyło się Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji czytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza oraz „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Czytaj więcej

"Narodowe Czytanie" - zapraszamy

8 września Gminna Biblioteka Publiczna w Bojanowie zaprasza na czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego w ramach ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie" pod honorowym patronatem pary prezydenckiej.

Rozpoczynamy 8 września 2018 r. o godzinie 11:00 w bojanowskiej bibliotece. Posiadacze własnego egzemplarza "Przedwiośnia" będą mogli otrzymać okolicznościową pieczęć.

          Zapraszamy do wspólnego czytania.

Czytaj więcej

Goście z Białorusi

Goście z Białorusi

„Pan jest mocą swojego Ludu, pieśnią moją jest Pan; moja tarcza i moja moc. On jest mym Bogiem, nie jestem sam, w Nim moja siła nie jestem sam.” - słowa tej pięknej pieśni religijnej z wielką mocą i radością zabrzmiały w języku rosyjskim, 6. sierpnia w murach Gminnej Biblioteki PublicznejCzytaj więcej