Darmowe audiobooki w "Wolnych Lekturach"

b_200_150_16777215_00___images_Gwozdziec_wolne_lekt.png

W serwisie "Wolne Lektury" zostały udostępnione audiobooki - kilkaset tytułów, około 250 godzin nagrań! Są wśród nich bajki Hansa Christiana Andersena i braci Grimm, utwory E. T. A. Hoffmanna i Edgara Allana Poe czy opowiadania Antoniego Czechowa.

Z audiobooków Wolnych Lektur można korzystać bezpłatnie i bez ograniczeń. Lektorami są znani aktorzy, wśród nich Danuta Stenka, Jan Peszek, Wiktor Korzeniewski, Joanna Domańska, Andrzej Chyra i Jacek Rozenek. Wszystkie nagrania dostępne są w trzech formatach: MP3, Ogg Vorbis oraz DAISY (dostosowany do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych i wszystkich mających poważne trudności z czytaniem). Zasoby audioteki Wolnych Lektur są rozwijane dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nagrania są dostępne pod adresem: https://wolnelektury.pl/katalog/audiobooki/ oraz w katalogu on-line Gminnej Biblioteki Publicznej w Bojanowie.

Wolne Lektury to najpopularniejsza w Polsce (3 758 587 użytkowników w 2015 roku) biblioteka internetowa prowadzona przez fundację Nowoczesna Polska, w której publikowane są utwory należące do klasyki literatury polskiej oraz światowej. Zasoby biblioteki to dziś także prawie 4400 utworów z domeny publicznej lub udostępnionych na wolnych licencjach oraz 400 materiałów wizualnych.