Świt, który nie nadejdzie, Remigiusz Mróz

b_200_150_16777215_00___images_Bojanow_2017_swit-ktory-nie-nadejdzie-b-iext46097935.jpg

Remigiusz Mróz - niekwestionowany król polskich kryminałów. W błyskawicznym tempie wydaje kolejne książki, a każda z nich jest dopracowana, wciągająca i robi furorę. Autor w swojej kolejnej powieści „Świt, który nie nadejdzie” przenosi nas do czasów dwudziestolecia międzywojennego i pozwala nam poznać półświatek Warszawy.
Były pięściarz, Ernest Wilmański, to człowiek bez przeszłości. Stracił wszystko, co miał do stracenia. W poszukiwaniu nowego życia wyjechał do stolicy, jednak znalazł się w złym czasie i w złym miejscu. Zanim zaczął rozglądać się za pracą, praca znalazła jego i… nie miała nic wspólnego z uczciwym zarobkiem.
Wilmański wbrew swojej woli został wciągnięty w świat Banników, grupy przestępczej, która swą nazwę zawdzięcza temu, że z przeciwnikami rozprawia się tak, jak robił to słowiański demon – topiąc ich w baniach.
Ernest wspina się po gangsterskiej drabinie, nie spodziewając się, że jedna kobieta może pokrzyżować wszystkie jego plany. Ani że zjawy z przeszłości dopomną się o uwagę…
Remigiusz Mróz tym tytułem udowadnia, że ma wybitny dar odmalowywania przeszłości, w której nie dane mu było żyć. Czyni to z niesamowitym czarem, wybitną precyzją i wyjątkowym mistrzostwem.

 Dostępna: Bojanów - Wypożyczalnia dla Dorosłych