Magiczne miejsce, Agnieszka Krawczyk

b_200_150_16777215_00___images_magiczne-miejsce-w-iext41789848.jpg

"Magiczne miejsce" Agnieszki Krawczyk - pierwsza część sagi „Ogród księżycowy”, kolejne części to : "Dolina mgieł i róż" ; "Ogród księżycowy" i "Jezioro szczęścia".

"Magiczne miejsce" to ciepła i optymistyczna powieść, w której autorka stworzyła przyjazny ludziom świat - do idealnej prowincjonalnej wioski chciałoby się wyprowadzić, by żyć tam sobie sielsko i anielsko, w otoczeniu pięknej przyrody i sąsiedztwie inteligentnych, wrażliwych, oryginalnych mieszkańców. W takim środowisku niestraszni są nawet biurokratyczni, ograniczeni urzędnicy z gminy i powiatu, gdyż z góry wiadomo, że muszą zostać pokonani, ośmieszeni i nauczeni rozumu przez pozytywnych aż do bólu bohaterów.
Witold Mossakowski, młody pracownik ministerstwa przyjeżdża do Idy, bo tutaj kupił podupadający pałac. Zrobił to dla kaprysu, bez zastanowienia, ale to niezwykłe miejsce skradło jego serce na zawsze. Nie tylko miejsce, ale i mieszkający w nim ludzie – osoby niezwykłe i pełne pasji, o oryginalnych zainteresowaniach. W jego życiu pojawia się też urocza dziewczyna, Mila Bielak, wielbicielka kotów i astronomii, której przeszłość kryje pewną tajemnicę…
Właśnie tutaj, w przepięknej dolinie pełnej kwiatów, z których dawna właścicielka pałacu, hrabina Tyczyńska, destyluje swe czarodziejskie perfumy, Witold zaczyna rozumieć, co jest dla niego ważne. Poznaje prawdziwą poezję życia, na którą składają się obrazy, barwy i zapachy, a także drobne codzienne radości.
„Magiczne miejsce” to ujmująca historia o poszukiwaniu szczęścia i konieczności pogodzenie się ze sobą i ze swoimi wspomnieniami. Życie naprawdę może się zmienić w jednej chwili, tylko trzeba umieć dostrzec, że ta chwila właśnie nadchodzi i cieszyć się nią.

Dostępna: Bojanów - Wypożyczalnia dla Dorosłych


Kolejne części sagi:

b_1500_100_16777215_00___images_T003911.jpg

"Dolina mgieł i róż" - druga część sagi.

Kolejna książka o potrzebie ucieczki z wielkiego miasta i pędzącej cywilizacji na pogrążoną w spokoju wieś, w celu odnalezienia własnej tożsamości. Główna bohaterka w krótkim czasie przechodzi cudowną przemianę wewnętrzną, co wydaje się niewiarygodne i przypomina fabułę bajki. Opisy przyrody, charakterystyki bohaterów i wyszukane imiona niektórych postaci również stwarzają magiczny klimat baśni. Mimo, że rzecz dzieje się współcześnie, to można odnieść wrażenie jakby dotyczyła minionej epoki. Akcja jest wartka, czasami zaskakuje, natomiast emocje i przeżycia bohaterów ujęte są w pigułce. Jest to ciepła i optymistyczna lektura, którą czyta się z przyjemnością.

Dostępna: Bojanów - Wypożyczalnia dla Dorosłych


b_1500_100_16777215_00___images_ogrod-ksiezycowy-w-iext41833325.jpg

"Ogród księżycowy" - trzecia część sagi.

W dolinie mgieł i róż zaczyna się wiosna. Pisarka, Sabina Południewska, kończy remontować stary dom. Przy nim powstaje wyjątkowy ogród księżycowy, który najpiękniej i najbardziej tajemniczo wygląda nocą. Sabina jest szczęśliwa – znalazła swoje miejsce na ziemi. Otaczają ją przyjaciele – hrabina Tyczyńska produkuje swoje niezwykłe perfumy, Marek Rokosz rozwija uprawę ziół, a Mila Mossakowska chce zorganizować w pensjonacie „Pod Graalem i Różą” warsztaty pisarskie, które mogłaby poprowadzić Sabina. Ekscentryczna Carmen wysyła do Idy argentyńskiego reżysera, irytującego ale i zabawnego oryginała. Do starych znajomych dołączają nowi, jak Kalina Olczak, zdolna projektantka ogrodów, czy Sebastian – „szczęśliwy włóczęga”, który nigdzie nie potrafi zagrzać miejsca na stałe. Przyszłość rysuje się świetlistą kreską i wydaje się, że nic nie może zakłócić tego harmonijnego życia.
Jednak niespodziewanie w Idzie pojawia się osoba, która może zmącić szczęście Sabiny i Krzysztofa...

Dostępna: Bojanów - Wypożyczalnia dla Dorosłych


b_1500_100_16777215_00___images_i-jezioro-szczescia.jpg

"Jezioro szczęścia" - czwarta część sagi.

Do doliny mgieł i róż zawitała jesień. Przyroda odpoczywa po długim i gorącym lecie, za chwilę zaczną się przygotowania do Świąt i spadnie śnieg. Sabina Dolecka jest szczęśliwa w swym ślicznym domu, w otoczeniu bliskich, ale wciąż ma jedno niezrealizowane pragnienie – marzy o dziecku.
Piękny sen może się jednak nie ziścić – pisarka ma problem z zajściem w ciążę. W Idzie pojawia się telewizyjna scenarzystka, Katarzyna Wimmer, która będzie wspólnie
z Sabiną pisała serial według cyklu jej powieści. Niezależna i dumna Katarzyna od razu wpadnie komuś w oko, ale sprawy bardzo się skomplikują. Przeszłość dogoni też hrabinę Teklę Tyczyńską – odezwą się straszne wojenne wspomnienia, echa rodzinnej tragedii z okresu okupacji. Poplątane uczucia, silne emocje i tajemnica sprzed lat – tej zimy w Idzie rozwiąże się wiele problemów, choć niektóre
z nich, nie tak, jakby sobie tego życzyli bohaterowie. Lecz najważniejsze jest to, by zawsze iść za swą szczęśliwą gwiazdą, w nadziei, że nie ma przeszkody, której nie mogłaby pokonać miłość.

Dostępna: Bojanów - Wypożyczalnia dla Dorosłych