Godziny otwarcia w Gwoźdzcu

-- 10:00 - 17:00 -- 10:00 - 17:00 -- --

Książki biblioterapeutyczne

b_200_150_16777215_00___images_Gwozdziec_2020_ing.jpgFundacja ING Dzieciom podarowała naszej Bibliotece dwie piękne książki: „Lucjan lew, jakiego nie było” oraz „Kosmita”. Fundacja swoją misję realizuje poprzez autorskie programy społeczne. Jednym z nich jest biblioterapia. Bezpłatnie przekazuje wydane wspólnie z ING Bankiem Śląskim książki dla dzieci.

„Lucjan lew, jakiego nie było” to książka dla dzieci chorych na choroby onkologiczne. Wręczana jest bezpłatnie małym pacjentom onkologii i nefrologii w całej Polsce.

„Kosmita” - bezpośrednimi odbiorcami tej książki są rodziny dzieci autystycznych. Historia bohaterów ma pomóc w zaakceptowaniu trudnych okoliczności i poszukiwaniu wsparcia w specjalistycznej terapii oraz pokazać, jak tolerancyjne podejście może wzbogacić nasze spojrzenie na świat.