Godziny otwarcia w Maziarni

-- -- 10:00 - 17:00 10:00 - 17:00 -- --

Wciąganie w czytanie

b_200_150_16777215_00___images_Maziarnia_2013_biblioteka.gifBiblioteka Publiczna w Maziarni

zaprasza

na zajęcia literacko-plastyczne

pt. : "Wciąganie w czytanie."

"Wciąganie w czytanie" - to zajęcia przeznaczone dla najmłodszych czytelników biblioteki, na które zapraszamy w każdą pierwszą środę miesiąca

o godzinie 1500.

Książka i literatura dla dzieci są jednym z najważniejszych czynników kształtujących osobowość młodego człowieka, spełniają jednocześnie funkcję poznawczą, wychowawczą i estetyczną. W rękach dobrego wychowawcy staje się ona znakomitym narzędziem oddziaływania wychowawczego, a zarazem kształcenia, wzbogacając wiedzę o otaczającym świecie. Otwarcie przed dzieckiem "czarodziejskich" możliwości książki może być realizowane poprzez właściwe, odpowiednio ukierunkowane i atrakcyjne zapoznawanie dziecka z wybranymi przykładami literatury już od najmłodszych lat. Połączenie go z zajęciami plastycznymi oraz dobór atrakcyjnych form aktywności twórczej sprawi, że kontakt dziecka z książką będzie dla niego atrakcyjny, stanie się źródłem przyjemnych doznań. Czytanie umożliwia dzieciom, również tym, które w słabszym stopniu opanowały technikę czytania, dobrą zabawę w szeroko rozumianym kontakcie z książką. Eksperymentowanie  z rozmaitymi materiałami, swobodna działalność i ekspresja plastyczna rozwijają wyobraźnię, wrażliwość estetyczną, ciekawość poznawczą, umiejętność wyrażania emocji i doznań, pełnią funkcje terapeutyczne. Podczas zajęć dzieci zdobywają umiejętność organizacji pracy (planowania, organizacji stanowiska, racjonalnego wykorzystania materiału i czasu), uczą sie pracy w zespole. Zajęcia te nie tylko rozwijają umiejętność wyrażania siebie, lecz również uczą słuchania i rozumienia innych, akceptacji i tolerancji dla innych wypowiedzi artystycznych. Na zajęciach dominują metody praktycznej działalności uczestników. Dzieci zapoznają się z wartościowymi utworami literatury dziecięcej,które mają stanowić inspirację dla działalności plastycznej oraz eksperymentują z ciekawymi technikami plastycznymi, tworzą ilustracje wybranych fragmentów literatury.

"ZRÓB SOBIE PRZERWĘ OD TELEWIZORA,

ODEJDŹ NA DŁUŻEJ OD MONITORA,

BO W BIBLIOTECE NA CIEBIE CZEKA

KSIĄŻKA - PRAWDZIWY PRZYJACIEL CZŁOWIEKA."