„Mała książka – wielki człowiek” - kolejna edycja

b_200_150_16777215_00___images_Bojanow_2023_projekt.jpgWszystkim miłośnikom książek dziecięcych i bibliotek kampania ,,Mała książka – wielki człowiek” jest z pewnością bardzo dobrze znana! Każde dziecko w wieku 3-6 lat, które przyjdzie i zapisze się do biblioteki z terenu naszej gminy, otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę na dobry czytelniczy start!

Co czeka na Małego Czytelnika w Wyprawce Czytelniczej?

„Krasnal w Krzywej Czapce” – autorska książka stworzona specjalnie na potrzeby kampanii przez znanego i cenionego pisarza Wojciecha Widłaka oraz znakomitą ilustratorkę Aleksandrę Krzanowską.

Karta Małego Czytelnika – imienna karta, na której przedszkolak zbiera naklejki za wizyty w bibliotece.

,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” – broszura dla rodziców przypominająca o nieocenionej roli książek w rozwoju dziecka i korzyściach wynikających z regularnego czytania i odwiedzania biblioteki.

Zapraszamy do udziału w projekcie realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii, która ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Małych czytelników, którzy wzięli udział w ubiegłorocznej akcji, zachęcamy do kontynuowania przygody z książką!

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!