Kobiece spotkania z literaturą

b_200_150_16777215_00___images_Bojanow_2024_dzienkobiet.jpgCelebrując święto kobiet spotkaliśmy się z dwoma pisarkami z naszego województwa : Karolina Winiarska autor i Pisarka do szuflady, znana również pod pseudonimem Maja Drozd. Było to pierwsze spotkanie z cyklu "Kobiecych spotkań z literaturą".

Biblioteka jest kobietą, książka jest kobietą, literatura jest kobietą ... nie mogliśmy wymyśleć lepszej daty na rozpoczęcie tego cyklu spotkań. Okazało się, że nasze pisarki to kobiety wieloformatowe, jak większość kobiet. Pisanie jest ich pasją, ale uświadomiły nam, jak trudny jest to temat pod kątem wydawniczym i promocyjnym.

Dlatego drodzy czytelnicy - doceńmy autorów książek, taka myśl się nasuwa po wczorajszym spotkaniu. Jednocześnie spotkanie autorskie dało obraz tego, jak ważne jest wsparcie w związku, wsparcie w przyjaźni, jak pięknie kobiety mogą się wspierać w swoich pasjach. Było to spotkanie autorskie - w wielkim skrócie o życiu.

Przypominamy, że książki Karolina Winiarska autor i Pisarka do szuflady są dostępne w naszej bibliotece i zachęcamy do czytania naszych podkarpackich twórców.Kolejne spotkanie z cyklu "Kobiecych spotkań z literaturą" 24 maja. Pojawi się również podkarpacki duet. Już teraz serdecznie zapraszamy.

Fot. Arkadiusz Winiarski