b_200_150_16777215_00___images_strona_baner_home.png

Trzecia edycja projektu „FunEnglish w bibliotece”

Gminna Biblioteka Publiczna w Bojanowie i jej filie zachęcają dzieci do korzystania z nowoczesnych technologii edukacyjnych.

W bibliotekach na wydzielonych stanowiskach komputerowych dostępna jest platforma FunEnglish.pl. Program ten zawiera setki multimediów edukacyjnych, które uatrakcyjnią dzieciom czas spędzonyw bibliotece i pomogą, w ciekawy sposób, uczyć się języka angielskiego. Internetowy kurs funenglish.pl jako pierwszy w Polsce otrzymał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od 2011 roku jest bezpłatnie udostępniany bibliotekom publicznym.

b_200_150_16777215_00___images_zaproszenie_fe.jpgKurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat. Uczy poprzez zabawę - składa się z kilkuset filmów, piosenek, edukacyjnych gier, fotolekcji i interaktywnych ćwiczeń. Sprawia, że dzieci mówią i myślą w języku angielskim, dzięki czemu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania.

Dzieci mogą korzystać z kursu zupełnie samodzielnie – na stanowiskach komputerowych wskazanych przez bibliotekarzy. Wystarczy, jeżeli będą uczyły się dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki.

Biblioteka otrzymała dostęp do kursu dzięki udziałowi w trzeciej edycji projektu „FunEnglish w bibliotece”. Do tej pory (podczas poprzednich edycji projektu) w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bojanowie i filiach z kursu skorzystało już ok. 60 dzieci.

W poprzedniej edycji Gminna Biblioteka Publiczna w Bojanowie była w gronie 10 najlepszych bibliotek w Polsce w konkursie z języka angielskiego.

Projekt „FunEnglish w bibliotece” jest prowadzony przez firmę Funmedia, wewspółpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Funmedia udostępnia bezpłatnie bibliotekom także kurs języka angielskiego dla dorosłych angielski123.pl

certyfikat.pdf